Pegasus Bilet Değişim Hattı : (0850) 840 48 31


SunExpress Bilet Değişim Hattı : (0216) 606 43 20


Pegasus Uçak Bileti Telefon : (0216) 606 11 53


THY Uçak Bileti Telefon : (0216) 606 12 35


Anadolu Jet Uçak Bileti Telefon : (0216) 456 97 11Günümüzde yurtiçi ve yurtdışı uçuşları ile her geçen gün daha da gelişen bir ulaşım şeklidir havayolu ulaşımı. Bu gelişmeyle paralel olarakta bazı sorunlar ortaya çıkmaya başlamaktadır. Bu sorunlardan bazıları da promosyon olarak daha önceden ucuz olması amacı ile düşük fiyata satın alınan uçak biletlerinde olası bir aksilik durumunda iptal veya değişiklik yapılma ihtiyacıdır.

Böyle durumlarla sıklıkla karşılaşan havayolu yolcuları bazı durumlarda ekstra ücret öderken bazı durumlarda ise uçak biletini değiştirdiğinde herhangi bir ücret ödememektedir. Genelde yurtiçi uçak bileti değiştirmek isteyen yolcular Türkiye'de hizmet veren firmaların başında Pegasus havayolları uçak bileti değiştirme ve sunexpress havayolları uçak bileti değiştirme ihtiyacı duymaktadır.

Çoğunlukla pegasus uçak bileti nasıl değiştirilir sorusu ile karşılaşan pegasus müşterileri internette birçok numara olmasına rağmen bir türlü uçak bileti değiştirme işlemlerini gerçekleştirememektedir. 

Bazı durumlarda pegasus uçak bileti değiştirme telefon numarası'nı arayarak yardım isteyebiliyorlar, fakat pegasus havayolları uçak bileti değiştirme çağrı merkezinin dakikası 1.5 tl civarında bir ücret olmaktadır.

Hal böyle olunca da uçak bileti değiştirmek isteyen yolcular daha biletlerindeki fiyat farkını öğrenemeden aradan geçen 10 dakikada yaklaşık olarak 15 tl ödemiş oluyorlar zaten. Diğer türlü ise pegasus bilet değiştirme numarası aracılığı ile yapılan değişikliklerde ise herhangi bir şekilde telefonla arama ücreti alınmadan uçak biletlerini kolayca değiştirebiliyorlar.

Bir diğer sorunların başında da uçak biletini açığa alma ile yaşanmaktadır. Çoğunlukla pegasus havayolları uçak bileti açığa alma isteyen yolcularda şöyle bir düşünce hakim oluyor. Pegasus açık bilet yapmak isteyen yolcular biletlerini açığa aldıklarında, daha sonra istedikleri zaman herhangi bir fiyat farkı ödemeden uçabileceklerini düşünüyorlar.

Böyle durumlarda pegasus uçak bileti açığa alma, otobüs biletini açığa almak gibi bir durum olmadığından ve uçak biletinin sabit bir fiyatı olmadığından dolayı sizin biletinizin bir değeri olmaktadır ve bu değer açıktaki uçak biletini aktif etmek istediğinizdeki diğer uçak biletinin güncel fiyatı ile arasındaki fiyat farkını ödemek durumundasınızdır.

Örnek vermek gerekirse, pegasus bileti açığa almak isteyen yolculara biletini açığa aldıklarında pegasus havayollarında 1 sene içerisinde kullanabilecekleri bir bakiye tanımlanıyor. Bu bakiye duruma göre 100 tl olabildiği gibi 1.000 tl'de olabiliyor. 

Aradaki fiyat farkını bileti açığa aldığınıda ödüyorsunuz ve pegasus havayolları'nda uçak biletini değiştirmek istediğiniz zaman arada bir fiyat farkı oluşursa onu da ödemeniz şartı ile uçak biletinizi değiştirebiliyorsunuz.

Bir diğer durum ise sunexpress uçak bileti tarihi değiştirme'de yaşanmaktadır. Sunexpress havayolları'nda açık bilet diye bir uygulama olmadığından dolayı sadece sunexpress uçak bileti tarihi değiştirebilirsiniz. Bu tarihi yolcular kendilerine göre belirleyebilerek kolayca biletinde değişiklik yapabilmektedir.

Bu konu ile ilgili daha önce de birçeok yerde bahsedilmesine rağmen bazı sorular gelmektedir. Bu sorulara aşağıda tek tek yanıt vermeye çalışacağız.

Promosyonlu Pegasus Biletlerinde Tarih Değişir mi ?


  1. Evet, Pegasus Havayolları'nda bütün uçak biletlerinde tarih değişikliği yapılabilmektedir.

Uçağım Kaçtı Birşey Yapılabilir mi ?


Pegasus havayolları ve diğer havayolları'nda uçak bileti satın aldığınızda uçak bileti ile birlikte check-inn ve belli bir vergi ödenmektedir. Bu ödediğiniz vergiler havayolu ulaşımını kullanmanız için gerekmektedir. Uçağa binemediğiniz için bu vergileri ödemenize gerek olmadığından dolayı biletinizi iptal ederek o vergileri geri alabilirsiniz. 

Bu vergiler yurtiçinde 15-30 tl, yurtdışında ise 30-60 tl arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Bu konu ile daha önce yayınlanmış olan makalemiz Pegasus Uçak Bileti Tarihi Değiştirme Telefonu başlıklı konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

Pegasus bileti açığa almak
Pegasus uçak bileti tarihi değiştirme
Pegasus bilet tarihi değiştirme
Sunexpress bilet tarihi değiştirme
Sunexpress uçak bileti tarihi değiştirme
Uçak bileti tarihi değiştirme

7 yorum:

Setindir dedi ki...

Daha önce almış olduğum uçak biletimin tarihini değiştirmek istediğimde bir fiyat farkı çıkmıştı. İlk başta bu fiyat farkının neden çıktığını anlamadım ama müşteri temsilciniz durumu izah ettiler çok kibar bir şekilde.
Düşündüğümde fiyat farkı çıkmasını normal karşıladım. Benim biletimde bir kesinti olmasını doğru bulmuyorum açıkçası.
Sonuçta havayolu benim boşalttığım koltuğu başka bir yolcuya her halukarda satacak yani.
Bu durum sadece pegasus ya da sunexpress havayolları'na özel bir durum değilmiş, Türkiye'de hizmet veren bütün havayolu firmaları böyle durumlarda ekstra bir ücret alıyorlarmış.
Yolcuyu düşünen yok zaten, hepsi nasıl daha fazla para kopartırız'ın derdine düşmüşler.
Otobüsle gitmeye kalksak onlar daha beter durumda, 30 saatlik yol hiç çekilmiyor.
Devamlı seyahat eden bir yolcu olarak, ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

ahmet mehmet dedi ki...

Bileti açığa aldığımızda 1 sene içerisinde kullanabilirsiniz demişlerdi ama, bu 1 sene bileti ilk alddığımız tarihten itibarenmi bir sene, yoksa açığa aldığımız tarihten itibaren mi bir sene.

Bu konuda internette de çok fazla araştırma yapmama rağmen net bir bilgi bulamadım. Çağrı merkezlerini arıyorum bir türlü ulaşamadım.

Bu konu ile ilgili ne yapmak gerekiyor acaba net bilgiyi verebilecek bir telefon numarası var mıdır. Bilgi verirseniz sevinirim.

Çok teşekkürler.

ahmet mehmet dedi ki...

Yaz ayların vazgeçilmezi tatiller gelip çattı. Ailenizle unutulmaz bir tatil geçirmek istiyorsunuz. Gideceğiniz otelden tutuda kalacağınız güne kadar her şeyi ayarladınız.

Geriye sadece hangi hava yolu şirketini tercih etmenize karar vermeniz kaldı. Ailenizin kalabalık olması yol parasını ve dolayısıyla cebinizi düşünmenize sebebiyet verecek. Cebimi düşünürken konforumdan vazgeçmek istemiyorum diyenlerdenseniz doğru adreste olduğunuzu bilmenizde fayda var. Siz konforunuza bakın, gerisini düşünmeyin. En uygun fiyatlara en konforlu uçak yolculukları Pegasus ile mümkün.

Pegasus ailenizle yapacağınız tatilleriniz için sizlere harika indirim fırsatları sunuyor. Pegasus farkını ailenizle yaşayın ve sizlere özel uçak bileti indirim fırsatlaaz ayların vazgeçilmezi tatiller gelip çattı. Ailenizle unutulmaz bir tatil geçirmek istiyorsunuz. Gideceğiniz otelden tutuda kalacağınız güne kadar her şeyi ayarladınız. Geriye sadece hangi hava yolu şirketini tercih etmenize karar vermeniz kaldı.

Ailenizin kalabalık olması yol parasını ve dolayısıyla cebinizi düşünmenize sebebiyet verecek. Cebimi düşünürken konforumdan vazgeçmek istemiyorum diyenlerdenseniz doğru adreste olduğunuzu bilmenizde fayda var. Siz konforunuza bakın, gerisini düşünmeyin. En uygun fiyatlara en konforlu uçak yolculukları Pegasus ile mümkün.

Pegasus ailenizle yapacağınız tatilleriniz için sizlere harika indirim fırsatları sunuyor. Pegasus farkını ailenizle yaşayın ve sizlere özel uçak bileti indirim fırsatlarından yararlanmak için 0216 606 43 20 telefon numarası ile çağrı merkezimize ulaşmanız yeterli olacaktır. Fiyatlarından yararlanmak için 0216 606 43 20 telefon numarası ile çağrı merkezimize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Pegasus Telefon dedi ki...

Sizde yolculuklarınızda değerli ve özel olduğunuzu hissetmek istiyorsanız 0216 606 43 20 telefon numarasında bizlere ulaşabilir, uçak biletinizi Pegasus’ten satın alabilirsiniz.

Uçak seyahatlerinde yaşanan sorunlardan birisi de uçak içindeki ses kirliliğidir.

Bazı hava yolu firmaları yolcularının konforu adına seferlerinde seçeceği uçağın uçak içi ses yalıtımına dikkat ediyor. İşte Pegasus’te sizlerin en konforlu uçak yolculuklarınız adına gerekli uçak için ses yalıtımlarını bünyesinde bulunduruyor.

Pegasus’i tercih ettiğinizde tek yapacağınız konforlu koltuğunuza yaslanıp uçak yolculuğunuzun tadını çıkarmak olacaktır.

Pegasus uçak bileti tarihinizi öğrenmek için telefonlarınızdan 0216 606 43 20 telefon numarasını tuşlamanız yeterli olacaktır.

Ucuz uçak bileti telefon numarası dedi ki...

Uçak seyahatlerinin vazgeçilmez adresi Pegasus, sizleri kaliteli ve konfordan ödün vermeyen son teknolojik uçaklar ile buluşturacak. Çocuklarınızın renkli ve eğlenceli dünyaları uçak seyahatleri ile daha çok renklensin diye şimdi çocuklara özel cam kenarları Pegasus’te. Çocuklarınızla yapacağınız seyahatlerin daha eğlenceli olması adına Pegasus’un sizlere önerileri var.

Uçak seyahatinizde hem sizin hem de çocuğunuzun rahatı için kabin bagajından bulundurmanız gereken eşyaların arasına çocuğunuzun boyama kitabını ve boya kalemlerini de eklemeyi unutmayın.

Cam kenarında belki de ilk kez gördüğü gökyüzünün resmini çizebilsin diye çocuklarınıza özel indirim fırsatları da Pegasus’te. Uçak biletinin tarihinde yapacağınız değişiklikler ve yeni biletler için 0216 606 43 20 telefon numarası ile yetkili temsilcimize ulaşmanız gerekecektir.

Pegasus ayrıcalıklarında herkes faydalansın diye şimdi biletlerde inanılmayacak indirim fırsatları sizleri bekliyor.

Sait CIRIK dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Uçak Bileti dedi ki...

Uçak biletinde tarih değiştirmek istediğimizde bir fiyat farkı çıkıyor genelde. Bu fiyat farkı genelde 50-100 tl arasında değişiyor fakat pegasus uçak bileti tarihlerinde erteleme veya değişiklik işlemleri diğer havayollarına oranla daha kolay oluyor.

Diğer havayollarında ne bir muhattap var ne başka birşey, ama pegasus'ta öyle değil.

Bir de flex özelliği çıkarmışlar ki tadından yenmiyor desek yeridir.

Herşey için çok teşekkürler pegasus bilet erteleme :)

Yorum Gönder