SunExpress Bilet Değişim Hattı : (0850) 840 48 31

Pegasus Bilet Değişim Hattı : (0216) 606 43 20


THY Uçak Bileti Telefon : (0216) 606 11 53


Atlas Global Uçak Bileti Telefon : (0216) 606 12 35


pegasus-bilet-degitim-telefon
Günümüz şartlarında birçok havayolu eskiden olduğu gibi uçak biletlerinde katı kuralları kaldırarak, onun yerine ufak bir fiyat farkı ile istenilen uçuş tarihini seçme imkanı sunmaktadır. Bu havayollarından bir tanesi de SunExpress havayolları'dır.

SunExpress havayolları yurtiçinde ve yurtdışında daha önce satın alınmış uçak biletlerinizin tarihini değiştirmek istediğinizde diğer havayollarında olduğu kadar yüksek bir fiyat farkı çıkarmamaktadır genelde. Tabii bu durum bileti satın aldığınız tarihe ve uçuşa kalan süre ile ters orantılıdır.

Örnek vermek gerekirse, uçak biletinizi 1 ay önceden satın almış olun. Uçuşunuza da 1 gün kalmış olsun. Böyle bir durumda taktir edersiniz ki bütün havayollarında olduğu gibi SunExpress havayolları'da kendisinin zarar etmeyecek şekilde işlem yapması gerekmektedir.

Türk hava yolları ekonomik uçak bileti telefon.Bilet fiyat farkını çağrı merkezimiz aracılığı ile öğrenebilir, dilerseniz kredi kartınıza 4 taksite hemen ödeyerek uçak biletinizin tarihini kolayca değiştirebilirsiniz.

Bir diğer havayolu şirketi olan Pegasus havayolları uçak biletini değiştirmek isteyen yolcularımız da yine aynı çağrı merkezlerimizden kolayca yapabilirsiniz. Pegasus havayolları'nın bilet değişiminde diğer havayollarına oranla promosyonlu sınıflardan alınan biletlerde de değişiklik yapılması dolayısıyla daha avantajlıdır.

Her ne kadar fiyat farkı biraz yüksek çıksa da, diğer havayollarında olduğu gibi promosyonlu biletlerde komple ücret kesintisi yapmaktansa bir miktar iade vererek avantajlı konuma gelmektedir. Yolculardan bazıları uçak biletlerini açığa aldırmakta isteyebilirler. Bunun için de yine aynı şekilde bilet açığa alınırken ödemesi gereken tutar ve biletinin daha sonra kullanılmak üzere ne kadar bir değerde olduğu da yolcumuzla paylaşılmaktadır.

Uçak biletlerinde açığa alma işlemi, otobüs biletlerindeki sistemden biraz farklıdır. Otobüs biletlerinde açığa alınan biletler 1 sene içerisinde herhangi bir seferde kullanılabilirken, uçak biletlerinde açığa alınan biletlerin belli bir değeri olmaktadır.

Pegasus havayolları uçak bileti tarih değiştirme telefon.


Örnek vermek gerekirse açığa alınırken 50 tl fark ödediğiniz bir biletiniz, yukarıda da belirttiğimiz gibi, uçak biletinin tarihine ve satın alınan klasmana göre 1 yıl içerisinde kullanılabilecek 150 tl civarında bir bakiyeniz havayolunda kalmaktadır. Bu bakiye ile yolcumuz yurtiçi için almış olduğu bileti 1 sene içerisinde yurtiçi herhangi bir tarihe ve herhangi bir saate kullanabilir. Yurtdışı için almış olduğu uçak biletini de daha sonra yurtdışı herhangi bir destinasyonda kullanabilir.

Burada dikkat edilmesi gereken husus, uçak biletinin açığa alınırken daha sonra kullanılmak istendiğinde ne kadarlık bir değere sahip olduğudur. Bunun için bileti açığa alırken mutlaka çağrı merkezimizdeki müşteri temsilcimize daha sonra kullanabileceğiniz bakiyenizin ne kadar olduğunu sormanız gerekmektedir.

Açığa Alınan Bilet İptal Edilebilir Mi ?


Açık tarihli oluşturulan bilet, daha sonra kullanmak için belirli bir bakiye olarak yolcunun sistemine alacak olarak pnr koduna işlenmektedir. Örneğin daha sonra kullanmak için 150 tl'lik açık bir biletinizin olduğunu varsayarsak, bu bileti iptal ettirdiğinizde 150 tl iade alacaksınız gibi bir izlenim oluşmaması gerekiyor.

Çünkü uçak biletini açığa alma işleminde, size verilen bakiye daha sonra kullanmanız için verilen bir bakiyedir. Bu bakiyenin içinde uçuşunuz için ödemiş olduğunuz vergiler, yakıt harçları gibi ekstra ücretleri de kapsamaktadır.

Pegasus havayolları ucuz uçak bileti telefon numaraları.


Buradaki mantık ödemiş olduğunuz vergileri, herhangi bir uçuş yapmamanızdan dolayı ödememenizdir. Ama yeni bir bilet almak değilde iptal ettirdiğinizde o vergiler sizin bakiyenizden kesilmektedir.

Böyle bir durumda uçak biletlerinizde ister açığa alınmış olsun, ister açığa almadan iptal ettirilmek istensin, her halıkarda açığa almadan iptal ettirilen biletlerde vergi ve yakıt harçlarının yanı sıra biletleme işleminde yolcudan alınmış olan hizmet bedeli kesintisi de yapılmaktadır.

Uçak Biletini İptal Ettirmekmi Açığa Almak mı Daha Avantajlı ?


Çağrı merkezimizi arayan yolcularımızda bileti iptal ettirirken de açığa alırken de sorulan sorulardan bir tanesi şudur: "1 yıl içerisinde bu yolcumuz tekrardan yurtiçi veya yurtdışı seyahati yapacak mı ?" Böyle bir durumda yolcu eğer yakın zamanda tekrardan uçacağını belirtirse, biletin tarihine ve parkuruna bağlı olarak uçak biletinizi iptal ettirmeniz veya açığa almanız yönünde yolcuta tavsiyelerde bulunuruz.

Uçak biletlerinde açığa alma veya iptal ettirmede sadece tek bir kural olmadığı için en net bilgiyi çağrı merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Bir diğer konumuz olan pegasus havayolları uçak bileti tarihi değiştirme başlığı ile bu linkten okumanızı tavsiye ederiz.

1 yorum:

Fatih Mengü dedi ki...

Sunexpress, çocuklarınızla daha rahat yolculuklar yapasınız diye koltuk seçiminiz de sizlere yardımcı olacak. Son taraflardan pencere kenarları siz ve çocuklarınız için ayrılıyor.

Böylelikle wc ihtiyaçlarını kısa yoldan gidebilecekleri gibi pencere sefası ile hayal dünyalarına dalacaklar. Çocuklarınız ile uçak yolculuklarınız artık daha eğlenceli geçecek.

Sunexpress farkını çocuklarınızla da yaşayın diye sizler özel indirim fırsatlarından haberdar olabileceğiniz tek bir adres. 0216 606 43 20 telefon numarasından en yakın yetkili temsilcimize bağlanarak sizler için en uygun koltuktan tutunda seyahatiniz adın merak ettiğiniz bütün sorulara güvenilir yanıtlar bulacaksınız.

Vakit kaybetmeden 0216 606 43 20 telefon numarası ile bizlere ulaşın.

Yorum Gönder