Pegasus Hava Yolları, Charleroi Havalimanı’ndan gerçekleştireceği seferler ile misafirlerine Brüksel’e daha uygun fiyatlarla ulaşma imkanı sunuyor.

Sunduğu cazip kampanyalar ile uçmayı herkes için ulaşılabilir hale getiren Pegasus Hava Yolları, 2009 yılından beri uçtuğu Brüksel'e, 30 Mart 2014 tarihinden itibaren Charleroi Havalimanı üzerinden 44.99 Euro'dan başlayan fiyatlarla uçmaya başlayacak.

Pegasus, Brüksel uçuşları için kullanacağı yeni havaalanına uçuşlarını haftanın her günü saat 10.35'te Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan ve saat 18.30'da Brüksel Charloi Havalimanı'ndan kalkacak şekilde karşılıklı seferlerle gerçekleştirecek.

Pegasus Rezervasyon

Türkiye'de Havayolu Ulaşımı Hızla Büyüyor

Türkiye, 60-90 kişi kapasiteli yerli uçak üretmeyi hedefliyor.
'TAI olarak biz uçak yaparız. Bu konuda kendini kanıtlamış bir kurumuz'
 Uçakların, en fazla 1000 kilometre menzilli olacak.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, ‘yerli malı' uçak üretimi için yürütülen çalışmalar kapsamında TAI ve THY ile bir toplantı yaptı. TAI'nın belli aralıklarla gerçekleştirilen toplantılarda Bakan Binali Yıldırım'a, yerli üretim uçak için güvence verdiği öğrenildi. HaberTürk'ün haberine göre, TAI, "Lisansı ve projesi belli bir zemine oturtulduktan sonra TAI olarak biz uçak yaparız. Bu konuda kendini kanıtlamış bir kurumuz" dedi.
Bakan Yıldırım, yerli uçak üretimi konusunda başta TAI ve olmak üzere Devlet Hava Meydanları İşletmesi ile sektörün önde gelen kurum ve kuruluşlarıyla son toplantısını temmuz ayının sonunda gerçekleştirdi. 

Toplantıda, Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdürlüğü, dünyadaki uçak üreticisi firmalarla yaptığı görüşmeler hakkında bilgi verdi. Alınan bilgiye göre bu çalışmalar kapsamında Kanadalı Bombardier, Brezilyalı Embraer, Fransız Dassoult, Hollanda Fokker ile Ukrayna merkezli Rus Antonov firmalarıyla işbirliği ve lisans konularında görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda, bazı firmaların ortaklık, bazı firmaların lisans paylaşımı konusuna sıcak baktığı belirtildi.
"BİZ YAPARIZ"
Ulaştırma Bakanı Yıldırım'ın, Türkiye'nin uçak üretim kapasitesine yönelik bir sorusu üzerine TAI yetkilileri "Lisansı ve projesi belli bir zemine oturtulduktan sonra TAI olarak biz uçak yaparız. Bu konuda kendini kanıtlamış bir kurumuz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın" dedi. Ulaştırma Bakanlığı kaynakları, dünyada öne çıkan belli başlı uçak üreticilerine dikkat çekerek, "Bu üreticiler, uçağın tüm parçalarını üretmiyor. Motor başka bir ülkede, gövde başka ülkede üretiliyor. Daha sonra bu parçalar bir araya getiriliyor" bilgisini paylaştı. Kaynaklar, Türkiye'nin bu çalışmalarda güvenli uçuş olanağı sunacak, uluslararası alanda kabul görecek, özgün bir uçak üretmeyi hedeflediğini söyledi.
1000 KİLOMETRE UÇACAK
Türkiye yurt içi uçak bileti, 60-90 kişi kapasiteli yerli uçak üretmeyi hedefliyor. Uçakların, en fazla 1000 kilometre menzilli olacak. Bölgesel uçuşlara olanak sağlayacak. Yapımı hedeflenen yerli uçaklar, bölgesel bazda faaliyet gösterecek. Yakın mesafedeki iller arasında uçuş yapacak.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Pegasus Telefon Numarası Pegasus Ucuz Uçak Bileti Pegasus Rezervasyon Sorgulama
Pegasus Rezervasyon Kontrol

Pegasus Uçak Bileti dedi ki...

Online pegasus uçak bileti sorgulama ve satın alma

Yorum Gönder