Hava yolu taşımacılığında Türk Hava Yolları'nın yanı sıra bir çok uçak bileti firması faaliyette olup bunların arasında en dikkat çekeni son yıllarda yıldızı giderek parlayan ve müşteri potansiyelini ciddi anlamda büyüten Pegasus Hava Yolları'dır.
 Müşteri memnuniyetine verdiği önem, müşteri taleplerine bağlı olarak koyulan ek seferler, yurdun her yerine uçma imkanıyla Pegasus uçak bileti rakiplerinin arasından sıyrılmıştır. Bunun yanı sıra yaptığı kampanyalarla her kesime hitap etmesi tercih edilmesinde büyük önem taşıyor tabi.
 Pegasus uçak bileti denilince şüphesiz akla ucuz uçak bileti, kaliteli hizmet, yüksek konfor ve müşteri memnuniyeti geliyor.

En ucuz Pegasus uçak bileti kampanyalarını takip edebilmek için www.dogatravel.com sitesini takip etmeniz yeterlidir.

İspanyol Havayolları Grev İle Sarsılıyor
Ucuz Uçak Bileti İstanbul

PARİS - İspanyol havayolları İberia'nın pilotları, şirketin yeni kurduğu ucuz tarifeli İberia Express'e karşı protestolarını sürdürürken, son olarak 9 Nisan-20 Temmuz tarihleri arasında her pazartesi ve cuma günleri toplam 30 gün greve gitme kararı aldı.

Fransa'nın başkenti Paris'te ise hava kontrolörlerinin grevi yüzünden yurt içi ucuz uçak bileti uçuşlar aksıyor. Grev dolayısıyla Orly havaalanındaki tarifeli iç hat seferlerinin yüzde  20'si iptal edildi. 
Grevin, özellikle dış hat uçuşlarının yapıldığı Roissy Charles de Gaulle havaalanını ise etkilemediği bildirildi. Grev başlatan hava kontrolörleri, ulusal sivil havacılık idaresinde öngörülen yeni düzenleme çerçevesinde çalışanların sayısının azaltılması  girişimine karşı çıkıyor.
Pilotlar işten çıkarmalara direniyor
İberia'nın, bünyesinde kurduğu, bilet satışına başladığı ve 10 Nisan'dan itibaren uçuşlarına başlayacağı İberia Express'in işten çıkarılmalara neden olacağını ve kendileriyle yapılan anlaşmaları ihlal edeceğini savunan İspanyol pilotlar, geçtiğimiz aralık ayında başlattıkları grevlerini daha da büyüterek, pes etmeyeceklerini gösterdi
.

Aralık ayından bu yana 12 kez greve giden pilotlar, haftanın her pazartesi ve cuma günü toplamda 30 gün olarak açıkladıkları yeni grevlerine, katolik dininin en önemli dini bayramlarından sayılan Paskalya'nın yurt dışı ucuz uçak bileti son gününe denk gelen 9 Nisan'da başlayacaklar. İberia, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada 9 Nisan'daki 156 uçuşunu iptal ettiğini duyurup, yolculara bilet iadesi veya değiştirme için kolaylıklar sağlarken, grevden etkilenecek uçuşlar arasında Madrid-İstanbul seferlerinin de bulunduğu görüldü. Verilen bilgilerde, her grevin İberia'ya yaklaşık 3 milyon avro zarara yol açtığı belirtildi.

İberia havayolları, pilotları "sorumsuz davranmakla" suçlarken, yeni grevlerin İspanyol turizm sektöründe ciddi sorunlar yaratacağının altını çizdi. İspanyol Oteller Konfederasyonu Juan Mollas da, İberia pilotlarının grev ilanlarını "ahlaksız bir şantaj" olarak yorumladı.Bu arada turizm sektöründen gelen tepkilerin etkisiyle Bayındırlık Bakanı Ana Pastor, bir anlaşma sağlanması için her iki tarafa da yurt içi ucuz uçak bileti satışı çağrısı yaptı. İspanyol Bakan "Dalga geçilecek zaman değil. Grev, binlerce turistin ülkemize en fazla geldiği bir döneme denk gelecek" dedi.

1 yorum:

Pegasus İletişim dedi ki...

Pegasus kısa sürede Dünya’nın hemen hemen her yerinde hizmet ağı geliştirmiş ve herkesin bu imkanlardan faydalanmasına zemin hazırlamıştır.

Sadece yurt içi seferlerinde değil, Pegasus ile yapacağınız yurt dışı seyahatlerinizde de ayrıcalıklı olacağınızı unutmamalısınız. Yurt dışı heyecanınıza eşlik edecek konforlu uçak biletiniz Pegasus ile yeni yerler görmenin tadını çıkarın.

Yurt dışı seyahatlerinizde inanılmaz fırsatlar Pegasus’le sizleri bekliyor. Hemen vakit kaybetmeden 0216 606 43 20 telefon numarası ile Pegasus uçak biletinizi satın alın.

Gelişmiş hava ağı sayesinde istediğiniz tarihe ve saate uygun Pegasus uçak biletlerine ulaşmanız artık daha kolay. Kaliteli hizmet olanaklarını son teknoloji uçak hızı ile birleştirdiğimizde uçak seyahatleriniz eskiden daha eğlenceli daha hızlı geçecek.

Yorum Gönder